
Wholesale Price Outdoor Energy Storage Power Supply Power Station (HB-A301)
Our high-quality USB to RJ45 FTDI Cable, 7/16 DIN Male to N-TYPE Male Jumper Cable, DB37 D-SUB Male Female Terminal Breakout Screw Adapter and attentive service have won the trust and praise of many consumers and established a good brand. With the trust and support of new and old customers, it has gradually developed into a high-tech company integrating development, design, training, production, sales and sales. We are backed by professional and advanced technology, guided by a perfect customer service system, to create the best products for consumers.
Mini USB round panel mount extension cable is designed for panel mounting and is suitable for various devices that require a Mini USB interface. The round panel interface diameter of this cable is approximately 22 mm, and the recommended cutout size is 23 mm. The installation process is simple, just insert and tighten the nut to quickly complete the connection. It is suitable for many fields such as industrial control systems, automation equipment, audio and video equipment, and personal projects.

Specification
| Product name | USB 2.0 mini B round panel mount extension cable |
| PCM-0120 | |
| USB 2.0 Mini USB connector, socket, round panel mount | |
| Connector 2 | USB 2.0 Mini USB connector, plug |
| Shell diameter | 22mm |
| Recommend cutout size | 23mm |
| Cable length | 30cm or customized |
| Wire | 28AWG*1P+24AWG*2C+AEB(16/6/0.1) |
| Cable diameter | 4.5mm |
| Cable jacket | UL2725 PVC |
| Connector plating | Nickle Plated |
| Pin layout | 1:1 straight |
| Color | Black |
| Sample | Allowed |
Application
- Custom PC rigs and cases
- Electrical automation & PLC cabinets
- Control cabinet enclosures and custom housings
- Raspberry Pi retropie & recalbox game emulator projects, builds & mods


We strive to provide high quality Wholesale Price Outdoor Energy Storage Power Supply Power Station (HB-A301), technologies and services and demonstrate a good image of social responsibility. We let employees' independent personality, personal dignity and personal rights be fully respected and they can often feel the understanding, care and help from the enterprise family, so that they can have a true sense of identity, security and belonging to the enterprise. All along, we closely follow the development trend of the industry and have a deep understanding of the current situation and trend of the industry.
You Might Also Like
Send Inquiry










