
RJ45 Wall Outlet RJ45 Surface Mount Box RJ45 Desktop Outlet
We are committed to promote more of our RJ45 shielded plug to RCA male cable, DVI-I to 2 x VGA Splitter Converter, 5G Cable LC LC Fiber Optic Patch Cord to green, intelligent and high-end development. We build trusting and reliable partnerships that create opportunities for success. We vigorously improve our enterprise's independent innovation capability by cultivating a high-level research platform.
RJ45 Ethernet round panel mount extension cable is your ideal choice when you need to extend the network connection from inside the device to the outside and install it through a panel. This cable complies with the Cat5e standard and supports network speeds up to 1000 Mbps, ensuring the stability and efficiency of data transmission. Whether in a cabinet, patch panel, wall panel or panel outside the device, it can provide high-quality network connections. The round panel mounting design is easy to install and is suitable for industrial and office network devices such as servers, switches, routers, network storage devices, etc.
Specification
| Product Name | 22mm RJ45 round panel mount extension cable |
| DWG No. | PCM-0164 |
| Categary | Cat5e |
| Connector 1 | RJ45 connector, 8P8C, male |
| Connector 2 | RJ45 connector, 8P8C, female, round panel mount |
| 30cm, 60cm, or customized | |
| Wire gauge | 24AWG |
| Cable diameter | 6mm |
| Cable jacket | PVC |
| Mounting hole diameter | 25mm |
| Recommend cutout size | 26mm |


We are searching ahead towards your visit for joint growth for RJ45 Wall Outlet RJ45 Surface Mount Box RJ45 Desktop Outlet. We sincerely hope that in the years to come, we will continue to cooperate with the vast number of users and all walks of life in order to advance hand in hand and develop together. We do our best to make the company show a good working atmosphere, which is united, positive, efficient and practical.
You Might Also Like
Send Inquiry









