
Mini 20ton Vertical Plastic Injection Machine Make USB Cable Line
We are willing to provide high quality USB to RS232 Serial Premium Cable, OBD2 Diagnostic Cable, Hirose 6 Pin Connector and sacred services to meet the needs of customers. While developing the domestic market, we are also actively responding to international challenges and actively participating in international exchanges and competition. As a marketing method to maintain customer resources and reduce customer churn, customer satisfaction is the guarantee of enterprise survival and development. As always, we keep innovating and strive to provide perfect service to match our customers' needs in all aspects.
Description:
This is the USB Mini B male plug to 4pin/ 5-pin/ 6 Pina terminal block. If you need to connect to a device with a USB mini jack, this connector is very helpful. This adapter does not require any soldering and just needs to tighten up the screws using a small screwdriver and also all pins are labelled and handy. Easily experiment with USB interfaces using this mini USB plug to Terminal Block from PMD Way. Terminal block is a quick-release unit with screw terminals for easy connections. Mini USB Type-A male Plug 4-pin Male and Adapter Connector jack
Specification:
| Type | USB Jack |
| Application | Audio & Video |
| Gender | Male Or Female |
| Cable Length | 30cm |
| Model | USB Type Mini A male To 5 Pin screw connector |
| Material and color | PVC and black |
| Dimension | 34mm*28mm*11.5mm |
| Pitch of terminal | 5.08mm |
| Perfect Mobility | convenient and portable |
| Manufacturer | Premier Cable |
| OEM | Support |

We promise to deliver satisfactory products to your hands with the best quality and fastest speed, and use the best solutions and the most enthusiastic and thoughtful after-sales service to solve the problems you encounter during use the Mini 20ton Vertical Plastic Injection Machine Make USB Cable Line. Our company is constantly increasing the transformation of the company system, establishing a modern enterprise system, cultivating its own core competitiveness, and introducing and cultivating transnational business talents. We strive to innovate for the benefit of our customers and make technological contributions to the happiness and development of mankind.
You Might Also Like
Send Inquiry









