
Lightning Male to 3.5mm Female Audio Headphone Jack Adapter Cable for Apple iPhone
We invest a lot of money in the training of senior technical personnel in order to master the advanced technology and lead the development trend of the Cisco Routers RJ45, Replacement Audio Cable Remote Mic, TNC Bulkhead Pigtail Jumper industry. We develop products with first-class technology, guide production with first-class management, develop market with first-class products, and create value with first-class quality. Over the years since the establishment of the enterprise, we have always adhered to the pioneering development, scientific development and innovative development.
Product Description
The TRS to TRRS adapter cable allows you to connect a microphone which is equipped with a 3.5mm TRS output connector to the TRRS headphone jack of a smartphone or tablet.
This Microphone cable is made with high-quality shielding and gold-plated contacts to ensure a noise-free operation. To add an extra level of versatility to your smartphone recordings, choose the Premier-Cable TRS to TRRS Adapter.
Specification
| Product name | 3.5mm TRS to TRRS Adapter |
| Connector A | 3.5mm TRRS Female Adapter |
| Connector B | 3.5mm TRS Male Adapter |
| Connector plating | Gold Plated |
| Jacket | PVC |
| Package | PE bags |
| Sample | Allowed |
| OEM | Support |


In order to make the quality of our Lightning Male to 3.5mm Female Audio Headphone Jack Adapter Cable for Apple iPhone catch up with the world-class level, we make great efforts to improve and give full play to the advantages of advanced technology. We have been praised and trusted by customers for many years since introduced advanced production technology and equipment, coupled with strict product quality management, and established a high-quality, efficient and fast sales guarantee system. We insist on making the best use of our talents and building a diversified management structure.
You Might Also Like
Send Inquiry










