
Hot Sale Universal 5V 4.8A Smart Mobile Phone 2 Dual 5V 4.8A Touch USB Car Charger
Based on domestic market and international market, we create high quality 5 PIN TO 5 PIN DMX CABLE, Modular Jack RJ45 stacked over USB, Cable RG316 SMA Male Plug based on advanced and strict management and continuous development and expansion of scale. In the field of R&D and innovation, we have developed strong product development and innovation capabilities. We form the core competitiveness of enterprises with independent innovation, and shape a harmonious enterprise culture based on people.
Mini USB round panel mount extension cable is designed for panel mounting and is suitable for various devices that require a Mini USB interface. The round panel interface diameter of this cable is approximately 22 mm, and the recommended cutout size is 23 mm. The installation process is simple, just insert and tighten the nut to quickly complete the connection. It is suitable for many fields such as industrial control systems, automation equipment, audio and video equipment, and personal projects.

Specification
| Product name | USB 2.0 mini B round panel mount extension cable |
| PCM-0120 | |
| USB 2.0 Mini USB connector, socket, round panel mount | |
| Connector 2 | USB 2.0 Mini USB connector, plug |
| Shell diameter | 22mm |
| Recommend cutout size | 23mm |
| Cable length | 30cm or customized |
| Wire | 28AWG*1P+24AWG*2C+AEB(16/6/0.1) |
| Cable diameter | 4.5mm |
| Cable jacket | UL2725 PVC |
| Connector plating | Nickle Plated |
| Pin layout | 1:1 straight |
| Color | Black |
| Sample | Allowed |
Application
- Custom PC rigs and cases
- Electrical automation & PLC cabinets
- Control cabinet enclosures and custom housings
- Raspberry Pi retropie & recalbox game emulator projects, builds & mods


Our organization has strived to establish a highly efficient and stable employees team and explored an effective high-quality command method for Hot Sale Universal 5V 4.8A Smart Mobile Phone 2 Dual 5V 4.8A Touch USB Car Charger. Our company's comprehensive energy consumption has been gradually reduced, and pollution emissions have been reduced year by year. Our company has advanced production technology and coupled with strict management rules and regulations.
You Might Also Like
Send Inquiry










