
Economic 11ax Wi-Fi Standard Outdoor Wireless Access Point with Mtk Chipset Support Active IEEE 802.3af/at 48V Poe Standard
USB 3.0 compatible
Active USB 3.0 cable with integrated electronics for optimum signal transmission
Datendtransferrate up to 5Gbps
USB A male to USB A female
We have a mature process and modern management mode, and are committed to the development of USB to DB9 RS232 Cable, RJ45 to RS232 Cable, USB Circle PCB Panel Mount Adapter market. We continue to improve professional services to meet various needs of customers. Starting from the market itself and the actual needs of customers, we strive for excellence in every step. The company insists on being market-oriented, and constantly cultivates its core competitiveness based on technological innovation.

Description
- The active USB 3.0 expansion cable supports signal transmission of up to 20m.
- It features integrated electronic devices and DC Power Supply, enabling ultra-high signal transmission and data speeds of up to 5Gbps.
- Compatibility includes Windows XP or higher and Mac OS 9.0 or higher.
- Please note that this cable cannot be cascaded or extended by additional active extensions.
Specification
| Product Name |
USB 3.0 Active Repeater Extension Cable with DC Power Supply |
| Supports | long distance power & data transfer |
| Length | 32.8 ft (10 m)/custom |
| Color | Black |
| Connector A | 9-pin, USB 3.0, Type A, Male |
| Connector A | 9-pin, USB 3.0, Type A, Female |
| Power adapter jack | 3.3mm (OD) x 1.3mm (ID) x 9mm (L) |
| Max daisy chain distance | 20m (2 cables) |
| Operating temperature | 32 to 122 degrees F (0 to 50 C) |
| Storage temperature | -40 to 131 degrees F (-40 to 55 C) |
| Operating humidity | 20% to 93% RH |
| Storage humidity | 15% to 95% RH |
| Power Input | 100-240VAC, 0.5A |
| Power Output | 5VDC, 2.0A |
| OEM | Support |
| Sample | Allowed |
| Package | PE bags |


We are confident that our Economic 11ax Wi-Fi Standard Outdoor Wireless Access Point with Mtk Chipset Support Active IEEE 802.3af/at 48V Poe Standard is effective in both enhancing the quality of our customers' products and strengthening their competitive advantage. According to our own economic strength and brand development strategy, we choose the appropriate opportunity and way of brand internationalization. The company insists on taking the scientific development concept as the overall situation and implements the development strategy of taking talents as the root, market as the guide, efficiency as the core, and innovation as the driving force.
You Might Also Like
Send Inquiry










