
Cloud Terminal Built in Win CE 6.0
We are committed to providing our customers with a full range of integrated services from RJ12 6P Terminal Blocks, USB 2 0 Snap in Panel Mount, RS 232 Cable USB Mini to DB9 design and manufacturing to trading through industrial aggregation and capital operation. For enterprise customers, we support regular contract, regular invoice, corporate transfer and other business. Welcome customers to visit our company. We have achieved large-scale production and rapid and timely delivery. We have the ability and confidence to provide customers with satisfactory products and services. Our company will always serve customers in an all-round way with advanced marketing concepts, keen market sense, technologically sound management system, and high-quality and efficient services.
Description:
This is the USB Mini B male plug to 4pin/ 5-pin/ 6 Pina terminal block. If you need to connect to a device with a USB mini jack, this connector is very helpful. This adapter does not require any soldering and just needs to tighten up the screws using a small screwdriver and also all pins are labelled and handy. Easily experiment with USB interfaces using this mini USB plug to Terminal Block from PMD Way. Terminal block is a quick-release unit with screw terminals for easy connections. Mini USB Type-A male Plug 4-pin Male and Adapter Connector jack
Specification:
| Type | USB Jack |
| Application | Audio & Video |
| Gender | Male Or Female |
| Cable Length | 30cm |
| Model | USB Type Mini A male To 5 Pin screw connector |
| Material and color | PVC and black |
| Dimension | 34mm*28mm*11.5mm |
| Pitch of terminal | 5.08mm |
| Perfect Mobility | convenient and portable |
| Manufacturer | Premier Cable |
| OEM | Support |

Our company creates benefits by scale and gives the maximum benefits to customers, and our Cloud Terminal Built in Win CE 6.0 really has outstanding performance-price ratio. Our company and employees adhere to the people-oriented, and provide human security for high-quality services, and encourage employees to pursue the realization of self-worth. We actively fulfill our social obligations and take social responsibilities to make positive contributions to building a harmonious society.
You Might Also Like
Send Inquiry










