
USB Micro Am to Micro Am Panel Mount Cable with Screws
Har-Port USB 2.0 Micro-B cable Screwable
Micro B Round Panel Mount Extension Cable
22mm mounting diameter Micro USB Female to Male cable
We start from a forward-looking development perspective, and continuously upgrade our USB To RS 232 RS422 RS485 Converter, RS232 to USB Adapter Cable, Flat Serial Cable through innovation. Our company taps the potential of our existing foundation to improve production quality and efficiency. We present high-quality, environmentally friendly, low-carbon, green products to meet the needs of different levels of consumption in all aspects.
Description
Har Port USB 2.0 Micro-B Cable Screw is a Micro-B connection cable with a threaded design, suitable for connecting mobile devices to devices such as computers and chargers. It is secured with threads to ensure a more secure and reliable connection.
Specification
| Product Name | USB Micro-B Panel Mount Extension Cable |
| Connector | USB 2.0 Micro-B M/F |
| Compatible | Schlegel Micro-USB Socket; har-port USB 2.0 2xMicro-USB |
| Length | 30cm/ custom |
| Mounting Diameter | 22mm |
| Operating Temperature | -25 ~ +55(NO-Freezing) |
| Operating Humidity | 45~85%RH(NO Condensation) |
| Panel Thickness | 1~10 mm |
| Body Material | Aluminium |
| Transmission Rate | ≥30MB/s |

We have always been in the spirit of unremitting efforts and perseverance in improving the quality of USB Micro Am to Micro Am Panel Mount Cable with Screws and services on the road to forge ahead. We abide by the corporate spirit of integrity and innovation, relying on strong R&D capabilities, efficient manufacturing, stable quality and thoughtful service to meet the needs of customers at home and abroad. Our company will continue to transcend itself, with more extraordinary, professional technology and more quality, fast service to customer satisfaction.
You Might Also Like
Send Inquiry










